Poštovana,
    Pre 5 meseci mi je dijagnostikovana uvećana štitna žlezda. Tad mi je tsh bio 0,0021 a ft4 preko 100. Dobio sam terapiju ptu 200mg i propranolol 80mg. Posle mesec dana terapije tsh mi je bio 0,008 a ft4 43,33. Krvna slika mi je normalna, kao i tg, kalcitonin, ast i alt. Nakon svake kontrole meni se rezultati ne menjaju već 4 meseca. Sad mi je tsh 0.005 a ft4 43,38 s tim da mi je terapija pre dva meseca povećana na 300mg ptu i 160mg propranolola. Dobio sam uput za prijem u bolnicu od interniste a ja ne mogu da odem zbog nekih privatnih stvari. Hteo sam da Vas pitam: da li je dobra ova moja terapija? I nešto više o svemu ovome. Šta vi mislite?
    Hvala.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Sigurno je da bolujete od hipertireoze i primenjena terapija je odgovarajuća, ali izgleda da se primenom ptu ne postiže odgovarajući terapijski odgovor. Promenite lekove, možete započeti terapiju sa tbl. Tiastat 3x1 pet nedelja, zatim 2x1. Kontrola hormona ft4 i tsh za dva meseca od početka terapije. Kontrola kks svakih 15 dana.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.