Pozdrav!
    Pitanje za Vas je - koja je razlika između tivorala i letroxa (da li je uopšte ima)? Moj ljekar sada insistira na letroxu, a tivoral pijem već 8 godina. Prije 3 mjeseca tsh i t4 su bili u granicama normale, sa terapijom tivorala 1+3/4. Promjenila sam ljekara (stari je otisao u penziju) a novi mi je smanjio tivoral na 1 tabletu. Sada mi je tsh 38, a t4 je 4. Sada mi je doza povećana na 1,5 letroxa (100) i pri tom ljekar insistira na letroxu. Kaže da tivoral nije za mene. Zar to nije isti lijek? U kojem slučaju je letrox bolji od tivorala? P. S. Imam i problema i sa ginekološkim hormonima.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 24. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Toral i letrox su preparati l-tiroksina i trebalo bi da budu identični po sastavu. Moguće je da je letrox čistija supstanca sa preciznijom dozom leka. Tivoral se proizvodi samo u doti od 100mikgr, a letrox postoji u dozama od 50. 100 i 150mikgr, te je zgodniji za korekciju doze.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.