Poštovana,
    dr Golubović, jednom ste mi veoma pomogli pa bih Vas zamolila za još jedan savet. Naime, pre mesec ipo dana sam na osnovu sledećih analiza krvi / tsh -5.64, fia ft3-1.62, meia metode ft4-0.58, meia dobila sledeću terapiju - tiastat 1/2, propanolol 1/4 i bromazepam po potrebi. Pre par dana sam uradila analizu krvi po istim metodama i dobila sledeće rezultate- tsh- 3.91 ft3-1.64 ft4-0.66 molim Vas da mi odgovorite da li nastavljam istu terapiju ili ćete mi preporučiti da nešto promenim? Ovo su raniji nalazi lekara eho s z-dif. uvećana, sacaste strukture, hipervaskularna ali sa normalnom brzinom protoka do 15cm/sek molila bih Vas da mi preporučite terapiju, jer kada ste mi prošli put preporučili, moja lekarka na vma "koja je trenutno na odmoru" mi je istu tu terapiju produžila.
    Sa punim poverenjem i zahvalnošću očekujem Vaš odgovor.

    Odgovoreno: 15. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o terapiji hipertireoze. Vaši rezultati su takvi da bi moglo da se terapija tiastatom smanji na 1/4, a u zavisnosti od dužine lečenja u dogledno vreme i prekine. Uradite analizu trab, koja će pokazati koliki je rizik da se bolest vrati na početak. Ipak sačekajte Vašu doktorku, nije ni ova doza koju uzimate u ovom trenutku velika za Vas.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav