Poštovana,
    Imam 25 godina, već duži period mi opada kosa i to masovno, juče sam kontrolisala štitnu žlezdu i nalaz mi je pokazao da su mi t3 i t4 u normali, a tsh mi je veoma povišen, i iznosi 8.46. Kks je uglavnom uredu, jedino su mi povišeni lym% 55.4 (ref. vred 20.00-40.00), a smanjeni grn% 37.8 (ref. vred 40.00-75.00), holesterol mi je takođe povišen i iznosi 6.5 a ref. vrednosti su do 5.2, da li imam potrebe za zabrinutost?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 15. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ukoliko su vrednosti tireoidnih hormona u redu, povišen tsh je obično laboratorijska greška. Uradite ponovo hormona, ovog puta ft3, ft4 i tsh. Štitasta žlezda za sada ne bi trebalo da bude razlog Vaših tegoba. Krvna slika verovatno govori u prilog neke virusne infekcije koja je postojala poslednjih nedelja. Ponovite je za 15 dana. Holesterol ne zahteva terapiju u tim godinama, ali obratite pažnju na ishranu.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.