Poštovana doktorko,
    Pre sedam meseci sam otkrila da imam problem sa štitniom žlezdom tada mi je bio tsh 25.45 t4 60.41 do 20.04.2009 sam tsh smanjila na 8.762. Tada sam radila van telesnu oplodnju i uspela mije ali često kontrolišem hormone tsh i ft4 na svakih četiri nedelje. Sada sam trudna četiri meseca a pre mesec dana rezultat je bio ovakav tsh 0.182 ft4 17.05 inače sam pila tih mesec dana letrox od 150 mcg pa mi je doktorka napisala za naredne četiri nedelje ovakvu terapiju letrox od 100/150 mcg da pijem tri dana od 100 mcg a cetiri dana od 150 mcg. Ja sam samo pila od 100 mcg i rezultat je sada tsh 1.617 i ft4 14.65 dobila sam terapiju da pijem letrox od 100 mcg sest dana a od 150 mcg jedan dan. Zanima me s obzirom da sam trudna a doktorka mi je rekla da mora da me drži na blagoj hupotireozi zbog bebe kaže da je potrebno bebi puno hormona za razvoj mozga i da moram da pijem veću dozu leka da li je to tačno i koja bi mi terapija najviše odgovarala obzirom na moje stanje inače jako sam zabrinuta zbog bebe a dosadašnja terapija mi ne deluje sigurno po moju bebu.
    Puno Vam hvala nadam se da ćete me razumeti.

    Odgovoreno: 15. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Sigurno je da bolujete od hipotireoze, ali uz dobru nadoknadu hormona trudnoća ne bi trebalo da bude problem. Obično u trudnoći raste potreba i daje se veća doza nego do tada. Doza je individualna i određuje se na osnovu analiza ft4 i tsh. Reklo bi se da je Vama određena dobra doza, uzimajte lekove svakodnevno.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.