Draga doktorka,
    Imam dijagnozu micro adenom hipofize od 3,5mm pijem bromokriptin od 7,5mg dnevno dobro ga podnosim, međutim u poslednjih mesec dana imam problem kosa mi opada pri povlačenju prsta kroz glavu recite mi da li je možda to zbog terapije i šta bi mi savetovali kome da se obratim za pomoć.
    Unapred zahvalna na brzom odgovoru.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija bromokriptinom se koristi praktično jedino u terapiji prolaktinoma i hiperprolaktinemije. Mikro adenom od 3,5mm, ukoliko nije hormonski aktivan po meni ne zahteva terapiju već samo praćenje veličine, nmr hipofize, 1-2 puta godišnje, po savetu neurohirurga.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.