Poštovana,
    Imam 25god, na 17 god imam neredovna menstruacija, prolaktinot mi beše 60. I mleko vo gradite piev bromergon dobiv menstruacija i od togas dobivav redovno prolaktinot mi se spusti na 30. Posle 4 god kontorola imr na hipofiza adenom od 3mm. Dr. mi gi prepisa dostinex pola nedelno od 0.25 dobro gi podnesuvav i gi piev 2 god. Od togas ne primam nikakva terapija skoro 3 god dobivam redovno menstruacija no kosata mi se proretčuva imam smetnji na vidot od tipot na slamki kako tocki koi se dvizat koa go vrtam pogledot. Pred 1 mesec bev na kontorola na mr rezultatot bese fibroadenom od 4mm dr, mi kaza deka nema potreba od dostinex. No jas sum zagrižena i ispalsena imam glavobolki non stop sekoj den site ovie godini što da pravam???
    Ve molam dajte mi sovet.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #35942

    • Me interesira da li može da vlijae hranata na hormonite i na fibroadenomot? Jas ne jadam ništo od životinsko poteklo samo riba, meso ne jadam ni mleko... Fala mnogu za vasiot odgovor... Pozdrav