Poštovana,
    Posle bezbroj lutanja i ispitivanja konačno u Februaru ove godine mi je konstatovana dijagnoza, hashimoto thyr. Hypothyreosis subcl. Eo3. U Martu rezultati t3, 1,81 tsh, 5,14 i nisam imala nikakvu terapiju osim Bromazepam 3 mg i Corvitol 50 mg po pola tablete dnevno jer sam imala tahikardije.  Ultrazvuk štitne žlezde je uredan, nema uvećanja, samo znaci ranog tireoditisa. Ultrazvuk srca takođe uredan "bez patoloških promena" ali zbog tahikardije uveden beta blokator Corvitol 25 mg dnevno. Sada za novu kontrolu 03.08.2009. Tsh 13,9 / ft3 5,4 / ft4 16 / holesterol 5,9 / glukoza 5,2 / trigliceridi 1,2 /. E sada mi doktorka propiše Letrox 50mg da pijem pola tablete dnevno. Interesuje me ova kombinacija tog leka sa corvitolom jer tamo na leku letroxu pise da ubrzava rad srca tek treba da počnem da pijem i interesuje me Vaše misljenje? Inače ja se osećam umorno, imam bolove u mišićima, česte glavobolje, mršava sam inače, pošto imam probleme sa kičmom okoštavanje, ponekad uzimam i rapten duo. Čak sam mislila da mi srce radi i ubrzano zbog toga ali ispostavilo se da ne. Ponekad imam osećaj drhtanja u celom organizmu. Nisam malokrvna i imam 38 godina. Šta mislite o ovoj kombinaciji lekova da li da počnem da uzimam taj Letrox? I šta prvo da pijem Corvitol inače popijeem ujutro jer tad mi je i najlošije.
    Hvala Vam puno i molim Vas da mi brzo odgovorite.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Malo su čudne vrednosti hormona, sasvim normal ft3 i ft4 a visok tsh. To teorijski nije spojivo. Mislim da bi trebalo ponoviti vrednosti hormona u drugoj laboratoriji. Obično u hipotireozi kada se uključi terapija l-toriksinom nije potrebna upotreba beta blokatora i retko se primenjuje ta kombinacija.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.