Poštovana,
    Imam 28 godina, nisam udata, pre godinu dana otkriven mi je mikroadenom na dnu adenohipofize sa dijametrom ne većim od 3 mm, lokalizovan desno, sa blagom depresijom na lamina dura sa iste strane. Svi drugi parametri su u redu. Vrednosti prolaktina kreću se od 39ng/ml do 86ng/ml tokom par analiza. I posle godinu dana prolaktin je isti bez ikakve terapije. Drugih simptoma osim povremeni iscedak nemam. Da li sa ovim stanjem treba uzimati terapiju i kakvu? Da li treba praviti kontrolnu magnetnu rezonancu, i ako treba posle koliko vremena?
    Unapred Vam zahvaljujem.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Postoje tumori hipofize koji nisu sekretorno aktivni, odnosno ne proizvode hormone i ne prave endokrinološke probleme. Ostaje njihova veličina koja može biti razlog za smetnje i potrebu za hiruršku intervenciju. Obavezna kontrola neuriohirurga, mislim da neće biti potrebe za radikalnim lečenjem. Nmr hipofize i hormonske analiza godišnje.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.