Zdravo.
    Operirana sum pred 2 i pol godini od adenom na hipofiza zračena sum pred 1 godina segasnite rezultati se sth: 14 a adenomot e: 12x15 mm momentalno pijam hidrokortizon od 10 mg na den i 3x0. 1mg sandostatin (ampuli). - me interesira da li je isto to dejstvo na dostinexot i sandostatinot ili koj se podobri?
    Blagodarime odnapred. Pozdrav.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Prema navedenim rezultatima radi se o sth adenomu hipofize, koji obično makro adenom i dovodi do razvoja akromegalije. Najbolje rešenje je hirurška intervencija. Izgleda da se radi o recidivu tumora pa treba razmisliti o ponovnoj hirurškoj intervencije. Terapija preparatima somatostatina se sprovodi obično kada nema uslova za hiruršku intervenciju. Mislim da je sandostatin ili neki drugi preparat somatostatina za Vas bolja terapija od terapije drugim lekovima.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.