Poštovana,
    Molim Vas recite mi dali su ove analize hormona u redu i koje lekove treba da pijem? Fsh 4,0 iu/i, lh 11,2iu/i, estradiol (e2) 127,17pg/ml, progesteron 0,46ng/ml, prolaktin (lth) 7,9ng/ml, cortizol 19,52ng/ml. Napominjrm da već 7 meseci ne mogu da dobijem menstrualni ciklus i već unazad 3 god. Mi davali lutestrol, kasnije orgametril da bih dobila. Otkad mi je sve to krenulo ja se svakog meseca gojim do sada sam se ugojila 35kg. Ovo su novi rezultati a lekari ćute i ništa ne kažu. Inače imam 33god. Pomozite mi.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da se merne jedinice koje navodite za napisane hormone razlikuju od onih koje se koriste u našoj ustanovi, ili su vrednosti jako izmenjene, tako da Vam ne mogu reći da li su vrednosti normalne. U svakom slučaju bilo bi dobro da se uradi detaljan endokrinološki pregled i da odrede analize i pregledi koje je potrebno uraditi u proceni vašeg stanja.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.