Potovani,
    Naime prije godinu dana usled nemogućnosti ostajanja u drugom stanju počela sam ispitivanja. Svi nalazi su u redu osim Prolaktina koji je dostizao vrijednost 3026! Pijem bromokriptin i bromazepam i djeluje ali trudnoće nema. Prolaktin varira od normale do 1000 sada, nemam iscjedak iz grudi ali su bolne. Moj dr sve pripisuje stresu jer Bromazepama pad Prolaktina traje dugo a sam njim za par dana. Šta mi predlažete vi?
    Unaprijed hvala.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija hiperprolaktinemije je jednostavna i uglavnom efikasna priomenom bromokriptina. Terapija traje mesecima pa i par godina. Potrebno je uraditi i nmr hipofize da bi se pratio prolaktinom, odnosno njegova veličina, ako tumor uopšte postoji. Terapija bromazepamom nije dobra jer postoji mogućnost da lekovi iz te grupe povećavaju sekreciju prolaktina. Stres sigurno može remetiti hormonski status i menstrualni ciklus, pa čak i biti razlog za otežano ostajanje u drugom stanju. Nastavite terapiju bromokriptinom i pratite vrednosti prolatina. Dobro je da one dođu na donje granice normalnih vrednosti.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.