Poštovana,
    Da li prisustvo Tireocita u nalazu punktata ukazuje na karcinom štitaste žlezde? Hormoni su mi uredni, tumor marker 4.95, scintigrafijom konstatovan solitar nodus veličine 21x20 mm.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Punkcija i citološki pregled su dobar orijentir da li ima razloga sumnjati na malignitet štitaste žlezde. Zavisi kakvi su tireociti, kako i koliko su izmenjeni, samo prisustvo tireocita je normalan nalaz. U svakom slučaju nodus je dovoljno veliki da je hirurška intervencija i uklanjanje nodusa opravdano.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav