Poštovana,
    Imam 26. god. I prije godinu dana sam primjetila da imam problema sa stezanjem u predjelu vrata. Uradila sam analizu hormona i svi su bili uredni osim TSH koji je bio povišen za 0,40! Doktorica mi je prepisala terapiju th. Letrox 100mcg 1x1/2 ujutru. I posle dva mjeseca terapije stanje se normalizovalo tj. ponovila sam sve nalaze i svi su bili u normali osim antitijela koja su povišena tj. iznose 103.50 iu/ml. Dijagnoza je hypothyreosis subclinica, struma diffusa gl. Thyreoideae, thyreoditis chr. Za mjesec dana mi je redovna kontrola i molim za Vaše stručno mišljenje da li je ovo opasno!!!
    Unapred hvala!!!

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Hronični tireoiditis, povećanje antitela i difuzna struma su stanja koja ne daju tegobe, osim ako je žlezda izuzetno velika, i koja ne zahtevaju bilo kakvu terapiju. Subklinička hipotireoza takođe se ne leči. Na osnovu Vaših nalaza mislim da Vam terapija za sada nije potrebna. Ultrazvučne kontrole i kontrole hormona 1-2 puta godišnje.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.