Poštovana,
    Želela bi da mi protumačite moje rezultate hormonskog statusa: estradiol: 17.03 lh: 10.91 fsh: 25.05 progesteron: 0.482 nakon ovih rezultata koje sam radila 2 dana ciklusa, uzimala sam terapiju Primolutnor u periodu od 16-25 dana ciklusa. Potom sam ponovo radila hormonski status 2 dana ciklusa i tada su mi rezultati bili: estradiol: <5.0 lh: 11.6 fsh: 30.70 ove poslednje rezultate sam radila 23.06.2009. god. Imam 37 god. I nisam do sada bila trudna, što mi je sada jako velika želja, ili bolje reći jedina i najveća želja. Molim Vas da mi kažete Vaše mišljenje i savet šta treba odmah preduzeti s obzirom da očito imam problem. Obraćala sam se gin. sa ovog sajta i dr. mi je preporučio pregled kod engokrinologa, ali kako se do kvalitenih engokrinologa jako teško dolazi (zakazan pregled za 4 meseca), molim Vas za brzi odgovor, savet ili za kapljicu nade.
    Pozdrav i hvala unapred.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Mislim da je neophodno da se dogovorite sa endokrinologom oko pregleda i da se detaljno sagleda Vaše stanje, koje tegobe i simptome imate i šta bi još od analiza i pregela trebalo uraditi. Nije mi jasno zašto ste uzimali pomenute tablete. Takođe i pregled ginekologa se mora pažljivije uraditi. Analize koje pominjete bi trebalo da su u granicama normalnih vrednosti.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav