Poštovana,
    Imam hipotireozu duže vreme, oko 2god, pijem Eythirox 50mcg, imala sam pre tri meseca trudnoću i abortus, ali niko mi nije rekao da iako se uradi abortus treba da se ide kod endokrinologa za žlezdu, od tada imam sve simptome hipotireoze kao i pre terapije koju sam ranije počela, uradila sam TSH, T4 i T3, idem sledeće nedelje kod lekara, ali me jako zanima da li ja to imam ponovo taj poremećaj i da li mi se treba doza menjati, jer sudeći po nalazu čini mi se normalno a ja se tako ne osećam. Postoji li mogućnost da grešim ili je to što osetim. Inače TSH je 2.667, T4 je 125.60 i T3 je 1.979. Bila bih Vam jako zahvalna na odgovoru da bih se što manje nervirala dok ne dođe vreme za lekara.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija hipotireoze nije fiksirana što se doze tiče tako da su promene moguće. Trudnoća obično povećava potrebe za l-tiroksinom. Doza od 50mikgr je verovatno za Vas mala, bez obzira na relativno dobre vrednosti hormona. Najčešća doza s kojom se postiže dobra supstitucija je oko 100mikgr. Možete slobodno sami povećati na 75mikgr i pratiti Vaše stanje.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.