Poštovana doktorko,
    Da li je tačno da prolaktinski tumori hipofize često budu udruženi sa dijabetesom? Pitam iz razloga što mi je glukoza nataste bila - 6,3 a ogtt posle 2h - 7,2. Ja imam prolaktinom, 25god, normalne telesne težine, nemam naglašenu žeđ. Jedino mi se ponekad javi preznojavanje isključivo noću i gušenje u vratu-oko menstruacije. Prl je ok, pijem Bromokriptin. Masti su dobro raspoređene, ukupne malo snižene. Da li imam šanse za dijabetes i da li prl utiče na to stanje??
    Hvala unapred. Pozdrav.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Obično ove dve bolesti nemaju veze jedna s drugom. Za sada nemate dijabetes, ali zbog nešto viših jutarnjih vrednosti postoji povećan rizik za oboljevanje od šećerne bolesti. Vodite računa o ishrani, telesnoj težini i fizičkoj aktivnosti čime možete sprečiti ili odložiti pojavu dijabeta. Terapija prolaktinoma se mora nastaviti.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav