Poštovana,
    Hvala Vam na prethodnim odgovorima, imam 28god. Od hipertireoze bolujem od početka 2007god, od terapije sam imala samo Propranolol, Februara 2008 primila sam radioaktivni jod 131. Imala sam kontrole na 3 meseca i tada je bilo samo da i dalje pijem propranolol, TSH u Novembru 2008 god je bio 0.1 a ft4 14, tada su mi rekli da bi trebalo da polako smanjujem propranolol do ukidanja, mada sam ja govorila da još uvek imam jaka lupanja srca, brzo zamaranje... Sada na zadnjoj kontroli krajem Maja ove god TSH je bio 10,2 a ft4 11,6, dr mi je rekla da prvih 5 dana pijem po 25mcg letroxa, a potom svaki dan po 50mcg, i zakazala kontrolu za Septembar. Ja tek pijem mesec dana letrox i ne osećam se baš najbolje, ja sam prestala sa propranololom iako sam imala i dalje lupanje srca, a sada kad sam počela sa Letrox ja imam još jača lupanja, i mnogo se brže zamaram. Ne znam da li je to od tog leka ili možda potiče od srca, stvarno ne znam šta da mislim. Moja dr je na odmoru tako da ne znam šta da radim dalje. Puls mi je dok ne popijem tbl oko 80, a kasnije raste i do preko 100. Molim Vas recite mi šta dalje, uvažavam Vaše cenjeno mišljenje.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 02. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Veoma često posle primene terapijske doze k131 nastane hipotireoza koja zahteva nadoknadu hormona preparatima l-tiroksina. Potreba za terapijom procenjuje se na osnovu vrednosti TSH i FT4 ali na osnovu stanja pacijenta. Malo je verovatno da kod Vas postoji hipotireoza ako je frekvenca bez terapije oko 80/min, tako da letrox može samo da još više ubrza rad srca. Vrednosti TSH jesu povišene, ali je FT4 bio normalan. Možda bi bilo bolje da prekinete uzimanje letroxa i pratite Vaše stanje, uz kontrolu hormona za dva meseca.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav