Poštovana,
    Imam 18 god. i od svoje 11 god. bolujem od hipotireoidizma. TSH mi je često povišen i poslednji put vrednost TSH je bila 52, trenutno pijem Eutiroks od 100. Dešava mi se da imam jake vrtoglavice praćene drhtanjem i potrebom za slatkim stvarima u velikim količinama i nakon toga se povlači drhtanje ruku i vrtoglavica. Da li je to zbog štitaste žlezde, ili je uzrok nešto drugo?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Hipotireoze je bolest koja se jednostavno i efikasno leči svakodnevnim, doživotnim uzimanjem preparata l-tiroksina u dozi koja se individualno određuje na osnovu kontrola tsh i ft4. Ne verujem da su tegobe koje pominjete posledica hipotireoze. Više liči na hipoglikemije, bilo bi dobro da u tom trenutku odredite vrednosti šećera u krvi i eventualno ogt test. Veoma je bitna redovnost i urednost ishrane, kao i raspored i veličina obroka. Bolje je da postoji više manjih obroka sa razmakom od 3-4 sata.
      ass. dr. Milena Velojić Golubović. Pozdrav