Poštovana,
    Pitanje je vezano za moju majku koja je rođena 1932. god. Srčani je bolesnik, godinama se leči. Zadnji nalaz koji je uradila je jako loš i to glikemija 10,8 i pth 252 pa joj je doktorka danas dala uput kod endokrinologa i rekla joj je da ima 4 žlezde koje su najverovatnije tumori i da će morati da ide za Beograd. Molim Vas ako možete što pre da mi odgovorite šta znači pth i da li je to zaista hitno jer bih u tom slučaju tražila uput za Beograd jer je doktorka kod koje treba da se javi na odmoru. Molim Vas da mi dostavite i adresu klinike u Beogradu na koju bih trebala da je vodim.
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti glikemije su jasne i radi se o šećernoj bolesti tip 2, koja se mora lečiti. Vrednosti PTH jesu visoke, ako se radi o istim referentnim vrednostima koje mi koristimo. Potrebno je endokrinološko ispitivanje. U Beogradu time se bavi institut za endokrinologiju KC Srbija.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.