Poštovana,
    Moj sin ima nepunih 18 godina a pre jedan mesec pao je u nesvest i završio u bolnici sa dijagnozom da nema uopšte Kalcijuma u krvi i da mu štitna žlezda radi usporeno, pije tablete za žlezdu Sinhroid i Kalcijum, ponovo je vadio krv sada ima skoro duplo više Kalcijuma nego što je normalno i opet je u bolnici, šta je u pitanju kod moga sina, zabrinuta majka.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno se radi o poremećaju rada paratireoidne žlezde koja luči parathormon i odgovorna je za regulaciju vrednosti kalcijuma u krvi. Kod manjka hormona dolazi do pada kalciju, što se može manifestovati grčevima muskulature i ponekad imitira gubitak svesti i epi napad. Potrebno je određivanje parathormona i nadoknada kalcijuma i vitamina D u odgovarajućoj dozi kada se dijagnoza postavi. Doza je individualna.
      ass. dr Milena Velojić Golubović. Pozdrav.