Poštovana dr,
    Bolujem od hipotiroide. Oko 2 godine. Lečim se letrox 50 tabletama. Pre oko 6 meseci je počela da mi opada kosa i to u većoj količini. Negde sam pročitala da od obolele štitne žlezde hoće da opada kosa. Da li je to tačno, da li za to postoji neki lek i koji i koji je Vaš savet.
    Zahvaljujem se unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Jedan od znakova hipotireoze je slabiji kvalitet i opadanje kose. Najčešće se uz terapiju l-tiroksinom stanje popravlja, ali relativno ćesto se nastave problemi sa kosom. Jedina terapija je ona koju već uzimate, mada je doza obično veća. Kontrolišite tsh i ft4 i korigujte dozu ukoliko je to potrebno. Moguće je da to normalizuje stanje.