Poštovana,
    Imam hipertireozu i počela sam terapiju sa Favistanom i Propranolol-om. U uputstvu sam pročitala da se Propranolol ne smije uzimati u slučaju niskog pritiska. Inače imam prtitisak oko 90-100 sa 60-70. Da li je gore navedeni pritisak nizak i da li mogu koristiti propranolol? Da li je u slučaju hipertoreoze potrebno konsultovati kardiologa (puls ide i do 120/min).
    Hvala!

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Po pravilu se u terapiji hipertireoze koriste i beta blokatori. Doze propranolola koje se uzimaju su najčešće 2-3x1/2, što ne bi trebalo da pravi probleme sa pritiskom. Kontrolišite vrednosti TA i podešavajte dozu leka, smanjujući ga. Puls će se sigurno smiriti posle par nedelja terapije favistanom, tako da za sada nema potrebe za dodatnim konsultacijama.
      Pozdrav, ass. dr Milena Velojić Golubović