Poštovana,
    Molim Vas za pojašnjenje. Upućena sam na operaciju i jako sam uplašena, a dijagnoza je stroma nodosa adenoma folikulare. Moj doktor kaže da je to dobroćudno ali ja se veoma plašim.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Verovatno se radi o nodusu, čvoru štitaste žlezde koji će biti odstranjen sa jednim lobusum žlezde. Po pravilu su dobroćudni, i o tome ne treba razmišljati. Obično je drugi lobus žlezde dovoljan da proizvede dovoljno hormona, tako da nakom intervencije neće biti potrebna terapija lekovima.
      ass. dr Milena Velojić Golubović