Poštovana,
    2005 godine mi se pojavio problem prekomerne telesne težine, tačnije ugojila sam se 25kg za 3 meseca, ustanovljen je problem rada štitaste žlezde bio mi je 4,5 puta povećan tsh od tada sam menjala lekare i pila prvo letrox pa onda euthxyro u dozi od 50 mikrograma ali ja i dalje imam iste probleme i osećam se non stop umornom, slabe koncetacije, suve kože, i dalje imam prekomernu telesnu težinu, antitela su uvek jako povećana, rezultati nekad u redu, nekad ne, ali tsh je uvek tik uz gornju granicu, rađen je ultravuk gde se vidi da je žlezda smanjena, dijagnoza je hashimotov hipotireoditis - ne znam više šta da radim?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Jasno je da bolujete od smanjenog rada štitaste žlezde, hipotireoze. Lečenje ove bolesti je jednostavno i efikasno preparatima l-tiroksina. Doza leka je individualna, određuje se na osnovu kontrola tsh i ft4, ali i stanja bolesnika. Slobodno možete povećati dozu lekana 75, pa i na 100mikgr dnevno. Sigurno će te primetiti poboljšanje Vašeg stanja.
      ass. dr Milena Velojić Golubović
      Pozdrav.

Komentari na pitanje: #34067

    • jelena bozic 23. 08. 2009.

      Najlepše hvala poštovana doktorko, povećaću dozu leka i pratiti rezultate, iskreno se nadam poboljšanju.