Poštovana,
    Molim Vas da mi objasnite šta su to TSH hormoni i koliko je loše ukoliko Vam je referentna vrednost ovih hormona 9,33?!
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.

Komentari na pitanje: #34011

    • Postovani, bolujem od hipertireoze 17 godina, , imam 32 godine. . Nisam radjala. . , takodje imam nespecificne reume povezane sa stitnom zlezdom, alergije na polene, i fibroadenome u grudima. . Pijem lekove oko 16 godina - od tiastata, propiltiuracila, favistana. A svakilek je prekidan kad smo uocili da posle par godina ne daje rezultate. . Veci deo vremena pila sam lekove vrlo redovno, ali bilo je meseci kada nisam. . Svaki put kada nisam pila lekove, rezultati su bila dramaticno pogorsani, da pi posle redovnog uzimanja lekova, ali samo tada, rezultati bili dobri. Doktorka poslednja, mi je uocila jedan veliki cvor, medju par josh malih, koji sprecava uvodjenje radioaktivnog joda, kao nove alternative lecenju. . A sve u smislu da ne predje u neshto ozbiljnije. . . Koliko shvatam. . Ostaje operacija, , , kao poslednja raspoloziva alternativa. . S obzirom da moj nacin zivota ne dozvoljava da vodim miran nacin zivota, umirujem sebe i uticem povoljno na stitnu zlezdu, vec da je stalno podsticem da bude aktivnija (sekiranje, rad i ucenje po ceo dan) , pitam se da li je operacija pre trudnoce dobro resenje? Sada su mi ponovo svi rezultati jako loshi - znacajno preko granice - ft3, ft4 a ispod granice je tsh. Inace tsh nikada u zivotu nije presao 0. 001. Unapred hvala. . .