Poštovana,
    Imam problema sa štitnom žlezdom, već 4 meseca pijem Eutirox 50, zanima me da li smem da idem u Solarijum i da se izlažem jakom suncu?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Euthyrox se koristi isključivo u terapiji hipotireoze, smanjenog lučenja štitaste žlezde. Doze su individualne, ali su obično veće od 50mikgr. Sa adekvatnom terapijom pacijenti sa hipotireozom praktično nemaju nikakva ograničenja u svakodnevnom životu. Ipak ne razumem potrebu izlaganja jakom suncu, koje bi trebalo izbegavati iz drugih razloga.
      ass. dr Milena Velojić Golubović
      Pozdrav.