Poštovana,
    Radila sam ogtt test sa 75g glukoze u osmom mesecu trudnoće i rezultati su sledeći > 0min. 4,4 60min. 9,4 120min. 8,0 molim Vas za komentar o rezultatima i savet.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 28. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Vrednosti u drugom satu testa su dijagnostičke za šećernu bolest. Kako ste u drugom stanju verovatno se radi o gestacijskom dijabetesu koji se gubi nakon porođaja. Obavezno ponovite test nakon završetka trudnoće. Što se tiče terapije šećerne bolesti za sada je obavezna dijeta i ukoliko vrednosti glikemije našte rastu uključivanje insulina do porođaja. Obavezno se javite ginekologu i endokrinologu.
      ass. dr. Milena Velojić Golubović