Poštovana,
    Imam 21 god, još pre godinu dana sam prilikom pregleda krvi dala i analize vezane za štitnu žlezdu. Rezultati su mi bili povećani tsh/110 a t3 i t4 malo iznad granice. Pre 2 meseca sam opet uradila analize i tad mi je opet bio povećan tsh/57,6. Zadnji put rezultati su iznosili tsh/4,9 t3/2, 9 t4 2,6 ali su mi vrednosti anti tpo i anti tg bili povećani 30 puta od normalne vrednosti. Od lekova pijem Euthyroks od 100mg. Lekar mi je preporučio operaciju štitne žlezde. Zanima me Vaše mišljenje u vezi ovog mog problema.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 27. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija preparatom koji uzimate koristi se za nadoknadu hormona kod postojanja smanjene funkcije štitaste žlezde, hipotireoze. Navedeni rezultati hormona se uklapaju u ovu dijagnozu, mada mi nije jasno koji sa upotrebom leka a koji su pre toga. Vrednosti antitela za Vas nisu od značaja i nema potrebe za terapijom u tom pravcu. Terapija hipotireoze je jednostavna, efikasna i doživotna, i uz pravu dozu leka ne postoje bilo kakva ograničena u svakodnevnom životu.
      ass. Dr milena Velojić Golubović