Poštovana doktorka,
    Molim Vas za Vaše mišljenje, šta mislite o mom zdravstvnom stanju posle operacije? Opersiana sam u Junu sa dijagnozom Lobectomia Lateris dextri glandulae thyreoideae. Biopsio ex tempore. Drainage. Makroskopski opis: režanj tkiva štitaste žlezde mase 8gr, dimenzije 4x4x1. 5cm koji je u prečniku od oko 1.2cm beličaste boje, delom klacifikovan. U preostalom delu žlezda je mesnatog izgleda. Rezultati hormona pre operacije: t3 - 1.74; t4 - 110; tsh - 1.09; tgat - 13, metoda eclia. Ranije sam imala visok krvni pritisak, a sad je 109/72.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 14. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Verovatno se radilo o nodusu desnog lobusa štitaste žlezde zbog čega je on i odstranjen. Vrednosti hormona su pre intervencije bile potpuno normalne. Obično je jedan režanj dovoljan da proizvede dovoljne količine hormona i nije potrebna terapija. Prekontrolišite FT4 i TSH. Što se tiče nalaza operisanog lobusa mnogo je bitniji patohistološki pregled koji je sigurno zatražen nakon operacije.
      ass. Dr milena velojić golubović