Da li je normalna vrednost 2.60pg/ml kalcitonina? Imam četrdeset godina i problem sa štitastom žlezdom. Hormoni su u granicama normale, ali imam puno sitnih čvorića na oba režnja štitaste žlezde koji miruju. Inače se lečim i kontrolišem više od tri godine
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 07. 2009.
    • Poštovana,
      čvorići štitaste žlezde su relativno česti kod žena i po pravilu ne stvaraju tegobe. Ukoliko ima simptoma zbog njihove veličine jedino definitivno rešenje je hirurška intervencija. Navedene vrednosti kalcitonina su u referentnim granicama i nema razloga za brigu. Ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje.
      ass. dr Milena Velojić Golubović