Poštovana,
    rezultat analize krvi je sledeći: slobodni t4: 23.8; ref. Vrijednost: 9.0-20.0 slobodni t3: 9.05; ref. Vrijednost: 4.0-8.3 senzitivni tsh (tsh3): < 0.005; ref. Vrijednost: 0.27-4.7. Tokom maja moj menstrualni ciklus bio je: 2. , 3. i 4. Maj - smeđi iscjedak, 5. i 6. Maj - krvarenje, 7. , 8. , 9. i 10 maj smeđi iscjedak, zatim 17. , 18. , 19. Maj - smeđi iscjedak, 24. , 25. i 26. Maj - smeđi iscjedak, 27. i 28. - krvarenje i od 29. Maja do 2. Juna smeđi iscjedak. 6. , 7. , i 8 jun smeđi iscjedak? Možete li mi reći o čemu se radi i da li menstrualni ciklus povezan sa funkcijom štitaste žlijezde?
    Hvala

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      vrednosti tireoidnih hormona i tsh govore da postoji hipertireoza, povećana funkcija štitaste žlezde, koja se mora lečiti. Hipertireoza je često razlog različitih poremećaja menstrualnog ciklusa. Javite se vašem endokrinologu koji će postaviti dijagnozu i započeti odgovarajuću terapiju.
      ass. dr Milena Velojić Golubović