Poštovanje
    kao prvo ako mi možete ikako pomoći ja sam operisala adenom na hipofizi prije mjesec dana kojeg je uzrokovao velika razina prolaktina. Sada sam poslije operacije tačnije operacija je bila 01 06 2009 a doktori su mi izvadili nalaze hormona i oni glase ovako cortizol koji je veličine 3830 prolaktin 4980 fsh 4,7 lh 16,5 hgh 1,74. Možete li mi sada molim vas reći da je to normalno i šta da dalje radim? Malo sam uplašena jer sam jednom već imala operaciju. Bojim se da se ponovo to ne desi ne znam jako sam zbunjena, ali ipak mi je 20 godina a terapiju ne mogu da pijem jer mi bromergon ne odgovara. Znam da ima ostale vrste terapija al me zanima vaše mišljenje
    Puno vam hvala

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      koliko sam shvatila ovo su nalazi hormona mesec dana nakon operacije. Čudno je da su izuztno visoke vredosti i kortizola i prolaktina. Morate se obratiti vašem endokrinologa radi detaljnih analiza. Pitanje je o kom adenomu se radilo, acth ili lth, i koje su vrednosti hormona bile pre intervencije. Verujem da je intervencija bila kroz nos i možda nije uklonjem mikroadenom koliko je potrebno.
      ass. dr Milena Velojić Golubović