Prošlog leta u julu napipala sam malu okruglinu u predelu štitaste žlezde kao malo zrno graška. Pošto sam osetila da se uvećava lekar mi je savetovao uz. Na uz je otkriveno uvećanje nodusa 25mm nepravilnog oblika. Čini mi se da se on i dalje uvećava, ima smetnje kada gutam dišem. Molim za savet. Koliko je to sve loše? Molm vas da mi odgovorite.
    Unapred vam se zahvaljujem!

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      nodusi štitaste žlezde su česti kod žena i obično ne prave bilo kakve probeleme i slučajno se otkrivaju. Protokolarno se mogu uraditi hormoni, ali uglavnom bude sve u redu. Nema medikamentozne terapije za noduse i jedino definitivno rešenje ako svojom veličinom počnu da prave probleme je hirurška intervencija.
      ass. dr Milena Velojić Golubović