Poštovana,
    molim da mi date tumačenje ultrazvučnog nalaza štitne žlezde: u desnom režnju anterirono u donjoj polovoni postoji jasno ograničen hipoanehogen nodus (cista) prečnika 17mm. Preostali parenhim uredne ehogenosti. Dimenzije na poprečnom preseku: istmus 4mm, levi režanj 17mmx16mm, desni režanj 27mmx25mm.
    Zahvaljujem unapred,
    Slobodanka Z.

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      desni lobus je lako uvećan sa prisutnom cistom. Ovakav nalaz ne znači ništa i štitasta žlezda ne može biti uzrok bilo kakvih tegoba. Protokolarno uradite ft4 i tsh, ultrazvučne kontrole na 6 meseci. Moguća je i punkcija ciste sa evakuacijom sadržaja koja osim dijagnostičke može biti i terapijska procedura, ako se cista ne napuni ponovo. Nema razloga za brigu.
      ass. dr Milena Velojić Golubović