Nalaz scintigrafski prikazuje st. Zl. Uobičajenog izgleda i veličine. Dr uredno akumulira radiofarmak bez izdvojenih nodusa. Lr u gornjoj polovini ispunjen nodusom koji ne nakuplja radiof. - afunkcioni nodus. Molila bih vaše mišljenje, eventualno objašnjenje i savet za ishranu.
    S postovanjem
    Ljiljana

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      neophodan je ultrazvučni nalaz koji se uvek radi pre scintigrafije. Moguće je da postoji nodus u levom režnju. Ako je tako uradite ft4 i tsh i radite ultrazvučne kontrole 1-2 puta godišnje. Ukoliko je cista može se uraditi punkcija i evakulacija sadržaja. Nema medikamentozne terapije za noduse i jedino definitivno rešenje ako svojom veličinom prave probleme je hirurška intervencija.
      ass. dr Milena Velojić Golubović