Poštovana,
    danas sam dobila sledeće rezultate ft3 - 8.60 ref. 2.3 - 6.3 ft4 - 30.5 10.3 - 23.1 tsh - 0.81 0.42 - 5.45 anti tpo - 690 0 - 34 ultra zvuk pokazuje hroničnu upalu uz ovo idu sledeće stanje organizma: umor, pospanost, suvoća kože, nervoza, ubrzano lupanje srca
    Molim vas da mi objasnite moju situaciju

    Odgovoreno: 09. 07. 2009.
    • Poštovana,
      prema rezultatima može se postaviti dijagnoza hipertireoze ili eventualno suakutnog virusnog tireoidita. Hipertireoza se mora lečiti, a tireoidit kao i svaka druga virusna infekcija traži mirovanje, vitamine i aspirin 2-3 nedelje. Konsultujte vašeg endokrinologa koji će na osnovu rezultata i vaših tegoba postaviti pravu dijagnozu i započeti odgovarajuću terapiju.
      ass. dr Milena Velojić Golubović