Poštovana,
    Pre 6 nedelja sam prvi put saznala da mi je štitasta žljezda stala rezultati su mi bili t3 0.785 t4 22.29 tsh >100 a sada imam tsh 77.83 anti tpo 410.9 atg at 475.3 hba1c 12% ovo su rezultati nakon nedelja korišćenja euthyrox tableta zadnje 3 nedelje 1 x 100 mg šta može da uzrokuje ovakve rezultate pri tom ja sam inače šećeraš i kod prvog merenja mi je šećer skočio na 21 a sada ja na 15.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Terapija hipotireoze je jednostavna i efikasna, samo je potrebno odrediti adekvatnu dozu leka. Sigurno je da je trenutna terapija nedovoljna i da treba povećati dozu. Očigledno je da je terapija šećerne bolesti izuzetno loša i da je glikoregulacija nezadovoljavajuća. Vrednosti hba1c bi trebalo da budu ispod 7, a vrednosti glikoze da ujutru našte ne prelaze 5,5 mmol/l, a posle obroka u toku dana 7,5 mmol/l. Hitno se javite Vašem endokrinologu radi korekcije terapije dijabeta.
      Ass. dr Milena Velojić Golubović.
      Pozdrav.