Poštovana,
    Šta znači kada je povišen tsh? Ako je referentna vrednost od 0,63-4,19 a imam 7,586? Pritom su vrednosti ft3 i ft4 u granicama normale. Koliko je ozbiljno?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Povećanje vrednosti tsh do 10 uz normalne vrednosti ft4 i bez posebnih tegoba naziva se subklinička hipotireoza i ne zahteva terapiju uz praćenje hormona 2 puta godišnje. Ponovite vrednosti hormona jer se relativno ćesto radi i o greškama u laboratoriji.
      Ass. dr. Milena Velojić Golubović. Pozdrav

Komentari na pitanje: #32941

    • Kaj mene ft3i4 se ok no tsh bese pokacen i prl i a tsh primam terapija koga go pitav endokrinologot zasto mi dava terapija rece oti stitnata zlezda ne funkcionira kako so treba