Poštovana,
    Od pred 10 dana navodi krvi kod internista pokazali su da je tiroksin manji od 1 to znači da nije mogao da se izmeri, da imam visok pokazatelj masti i kreatinin i na osnovi tih pokazatelja ustanovio je da imam, hasimoto, i prepisao mi je terapiju, eurotiroks,  za početak 7 dana po 0,25mg pa onda sve po 25 mg na svakih nedelju dana da povećavam. Ali ja sam uplašena, uzimam terapiju a nisam išla kod patofiziologa, onda ne znam ni da li je ta dijagnoza sigurna i kako je to sigurna od čega je meni moja žlezda izumrela. Pogledala me je na eho i rekla da nema uveličavanje a nemam ni ovako neku strumu-šta bi mi vi savetovali?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Pomenutim lekom se leči hipotireoza, smanjena funkcija štitaste žlezde. Navedene vrednosti laboratorijskih analiza se uklapaju u dijagnozu. Potrebno je samo odrediti odgovarajuću dozu na osnovu kontrola ft4 i tsh. Najčešća doza je 100mikgr dnevno. O ralozima pojave hipotireoze ne treba razmišljati. Ass. dr Milena Velojić Golubović.
      Pozdrav.