Molim Vas za Vaše mišljenje,
    Pre mesec dana sam radila hormone fsh 20,7 lh 8,86 prolaktin 326 estradiol 54,4 testosteron <0,69 progesteron 1,38 zbog neredovnih menstruacija. Doktor mi je dao da pijem marcilon. Kad sam popila zadnju tabletu vratila sam se s mora i sutradan mi je bilo jako loše. Malaksalost, preznojavanje kad ustanem, zujanje u ušima da nisam mogla da stojim na nogama, a kad legnem stane mi cirkulacija da su mi noge i ruke hladne i tresem se. U hitnoj su mi dali samo inekciju za glavobolju i radila sam krv. Sve je u redu sem holesterola koji je 7,4 a samo pre mesec dana je bio 6,4. Ginekolog mi je rekao da to nije od terapije i da sad pijem jaz tablete. Doktorku opšte prakse brine holesterol pošto imam 57 kg i 31 god. Pa mi je predložila da uradim hormone t3 2, 54 t4 171 tsh 1,63. Molim Vas da mi kažete da li to znači da sada imam bolest štitne žlezde i da li i dale da pijem te tabletice. Koliko mi one uopšte mogu pomoći da regulišem hormone, jer očigledno imam hormonalni poremećaj a i dalje mi se vrti u glavi i preznojavam se i po noći i danju.
    Molim Vas da mi odgovorite što pre jer me ovo jako brine.

    Odgovoreno: 05. 07. 2009.
    • Poštovana,
      Na osnovu navedenih vrednosti hormona štitaste žlezde je potpuno u redu i ona ne može biti razlog bilo kakvih tegoba ili izmena laboratorijskih parametara. Vrednosti ostalih hormona su uglavnom u granicama normalne, ali se vrednosti razlikuju u zavisnosti od faze ciklusa. Većina Vaših tegoba ne bi mogla da se pripiše nekom endokrinološkom oboljenju.
      Ass. dr. Milena Velojić Golubović. Pozdrav.