Poštovana,
    Dana 04.05.2009 sam operisan od strume štitne žlezde i izvađena mi je leva polovina štitne žlezde. Na prvoj kontroli, posle mesec dana mi je stigao definitivni ph nalaz gde kaže da je 80% kancerogeno i hirurg mi je zakazao operaciju po hitnom postupku za 02.07.2009 god da bi se odstranila i druga polovina. Operacija je na vma. Inače sam vojno lice. Moje pitanje je šta će biti posle operacije, koje su najčepšće reakcije, da li ima zračenja, da li to znači da ću u penziju jer sam vojno lice...?
    Hvala Vam puno.

    Odgovoreno: 28. 06. 2009.
    • Poštovani,
      U svakom slučaju je neophodno odstraniti celu žlezdu i započeti lečenje praparatima ltiroksina u odgovarajućoj dozi. Da li je potrebno još neka terapija može se reći posle scintigrafije celog tela sa j131. Obično su komplikacije karcinoma štitaste žlezde retke. Oko penzije konsultujte vaše pravnike kako je to regulisano u vojci. Penzija nije obavezna što se same bolesti tiče.
      Ass. dr. Milena Velojić Golubović. Pozdrav.