Imam povišen prolaktin 27 mg, te ciste u lijevoj dojci! Zanima me koji lijek je pogodan za liječenje pošto sam imala karcinom na mjehuru. Koristila sam bromergon i imala užasne nuspojave! Te mi je doktor zabranio korištenje istih tableta, i sada mi ne daju ništa više, pošto mi prolaktin sve više udara na vid i ostale bolesti nadam se vašoj pomoći!
    Hvala

    Odgovoreno: 24. 06. 2009.
    • Poštovani,
      vrednosti prolaktina koje navodite su u jedinicama koje se obične ne koriste, tako da nemam uvid koliko je realno povećanje prolaktina. Ukoliko postoji hiperprolaktinemije potrebno je i detaljno ispitivanje hipofize, ostali hormoni i nmr. Lečenje zavisi i od vaše starosti i tegoba koje prolaktin prouzrokuje. Postoje i drugi lekovi osim bromergona, ali morate se konsultovati sa vašim endokrinologom.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović