Poštovani,
    scintigrafski se prikazuje nešto niže položena štitasta žlezda. Vezivanje radiofarmaka je oslabljeno u srednjem delu desnog režnja (projekcija palpabilne tvrdine). Dolazi u obzir da se uradi fna (šta to konkretno znači?)
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 06. 2009.
    • Poštovani,
      obavezan je ultrazvučni pregled i definisanje morfologije štitaste žlezde. Ukoliko postoji čvor, što bi moglo da bude slučaj kod vas, palpira se neka promena, može se uraditi punkcija nodusa - fna, koja daje dobru orijentaciju o tome da li tkivo nodusa može predstavljati problem i olakšati odluku o hirurškoj intervenciji. Samo procedura je bezopasna i praktično bezbolna, kao ubod pri primanju inekcije.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović