Poštovani,
    zanima me da li je moguće da uzrok vrednosti prolaktina od 1464 (ref. Vr. Do 800) ukoliko sam prethodno imala veliku svađu i stres? Krv sam davala u sredu, a u nedelju sam veliku svađu tog dana kao i u ponedeljak nisam ništa jela (samo kafa, cigarete i pivo). U utorak sam već bila smirenija a u sredu ujutro sam davala krv? U julu prošle godine sam takođe određivala prolaktin i tada je bio 475 (ref. vr. do 800)
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 06. 2009.
    • Poštovani,
      najčešći razlog za povećanje vrednosti prolaktina su prolaktinomi, mikro adenemi hipofize i uzimanje nekih lekova, antidepresivi, klometol i dr. U svakom slučaju ponovite analizu prolaktina u krvi. Ukoliko su i dalje visoke obratite se vašem endokrinologu radi daljeg ispitivanja.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović