Kakve posledice po zdravlje izaziva potpuno odstranjivanje štitne žlezde i koje vitamine i minerale dodatno treba unositi u tom slučaju?
    Unapred vam hvala

    Odgovoreno: 16. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nakon hirurškog uklanjana štitaste žlezde javlja se nadostatak njenih hormona, hipotireoza. Hormoni se moraju nadoknaditi svakodnevnim uzimanjem nekog od preparata l-tiroksina. Uz adekvatnu nadoknadu nema nikakvih ograničenja u svakodnevnom životu. Terapija je doživotna, uz redovne kontrole ft4 i tsh.