Odstranjena mi je štitna žljezda u celosti 2004 godine. Koristim od terapije /eutirox od100mg, bisoprolol i seroksat. Ovu th koristim neprekidno 2 godine. Da li bi trebalo da se napravi neka promena th pošto sam u poslednjih dva meseca počela da imam problema sa cirkulacijom i sa veoma jakim bolovima u stopalima i zglobovima. Ima li to neke veze sa mojom bolešću. Da li je potrebno menjati terapiju da bi mi tegobe sa cirkulacijom prestale
    Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      terapija hipotireoze se sprovodi na način kako i vi činite i obično ako nema nekih pratećih akutnih stanje nema potrebe za promenom terapije. Potrebne su redovne kontrole ft4 i tsh. Kako u hipotireozi često postoje više vrednosti lipida u krvi raste rizik od promena na krvnim sudovima. Ali moguće je da vaše tegobe budu znak lokalnih promena na zglobovima, a ne na krvnim sudovima. Konsultujte vaskularnog hirurga i reumatologa.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović