Poštovani,
    da li možete da mi objasnite kako i zašto može doći do poremećaja u funkcionisanju hipofize, i da li je uvek u pitanju tumor. Imam 20 god. I pre pola god. sam radila hormonske nalaze, doktor je rekao da jako dobri, i da je retkost imati takve nalaze, snimala sam štitnu dobila sam isti odgovor, kao i za matericu. jajnike itd. Interesuje me da li treba da se bojim da može doći do poremećaja, i kako bih mogla najbolje da kontrolišem njen "rad", da li krvnom slikom možda može?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      nije mi jasno odakle vaš strah i uopšte razmišljanje o bilo kakvim poremećajima, ako su sve dosadašnje analize u redu i vi nemate nikakve smetnje. Praktično nema potrebe za kontrolama. Ako se stanje u budućnosti izmeni vaš endokrinolog će vas uputiti šta je potrebno uraditi. Živite normalno.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović