Poštovana doktorka,
    imam 36g, moja diagnoza je: thyroiditis hashimoto, već šest meseci sam pod terapiju letroxom 75mg / dnevno. Pre dijagnoziranja godinu dana sam imala opadanje kose i obrva. To je bio jedini razlog da se obratim lekaru, i na osnovu analiza hormona u krvi, ultrazvuka i scintigrafije štitaste žljezde ustanovili diagnozu. Imala sam mnogo guste obrve i kosu, a sada sam gotovo čupava, više ne opadaju niti uzrastu. Moje pitanje je da li će ponovo doći do uzrasta obrva ili moram pomirit s činjenicom da ih moram celog zivota crtati olovkom?
    Unapred zahvaljujem,

    Odgovoreno: 15. 06. 2009.
    • Poštovani,
      kod vas postoji smanjenje funkcije štitaste žlezde, hipotireoza i ona se leči terapijom koju vi uzimate, a ne hašimoto tireoiditis. Jedan od znakova hipotireoze je slabiji kvalitet kose i njeno opadanje. Terapija je nadoknada hormona, i samo je pitanje doze leka koji se uzima svakodnevno. Korekcija doze se radi uz kontrolu ft4 i tsh. Sa adekvatnom terapijom trebalo bi da svi simptomi i znaci hipotireoze nestanu. Nažalast problemi sa kosom mogu se nastaviti i uz terapiju i trajati ponekad i više meseci. Ipak bi trebalo da vremenom stanje bude sve bolje.
      Ass. Dr Milena Velojić Golubović