Poštovana,
    hvala na odgovoru, ali moram vas još nešto pitati. Posle operacije štitne žlezde koja je potpuno uklonjena, prvih mesec dana sam pila Letrox 100 i odlično sam se osećala. Na prvoj kontroli su mi i hormoni T3, T4 i TSH bili dobri. Doktorka mi je rekla da dođem na sledeću kontrolu u septembru, a do tada da pijem Euthyroh 125. Ja ga pijem već dve nedelje, ali od njega imam neprijatno "lupanje srca", naročito ujutro nakon što popijem lek. Molim vas da me posavetujete šta da radim. Da li to tako treba i da li ja sama smem da se vratim na dozu od 100? Da napomenem da imam 47godina i 66 kg. Zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 06. 2009.
    • Poštovana,
      korekcije doze l-tirokina radi se na osnovu kontrole tsh i ft4, ali i na osnovu tegoba koje pacijent ima. Ukoliko se jave simptomi predoziranja, što kod vas može biti slučaj terapija se može smanjiti i pre kontrole. Obično su tegobe u tom slučaju stalne, te je možda bolje da nastavite sa sadašnjom terapijom još neko vreme, možda će tegobe prestati.
      ass. dr Milena Velojić Golubović